Internetowe Turnieje Programistyczne Mistrzostwa w Algorytmice i Programowaniu

Aby wziąć udział w turnieju indywidualnym (drużynowym), należy zarejestrować konto indywidualne (drużynowe). Z kont indywidualnych nie będą widoczne konkursy drużynowe (na liście konkursów), a z kont drużynowych nie będą widoczne konkursy indywidualne.
W roku szkolnym 2021/2022 planowanych jest 14 turniejów (7 indywidualnych oraz 7 drużynowych).
Najbliższe turnieje (indywidualny oraz drużynowy) odbędą się 8 stycznia (sobota), godz. 9.00 - 11.30 (indywidualny) oraz godz. 12.00 - 15.00 (drużynowy). Tym razem, nagrodzimy losowe drużyny biorące udział w najbliższym turnieju drużynowym. Będą to talony do ALEplanszówki.pl. W sumie będzie 10 nagród, każda po 3 talony, każdy talon za 200 złotych. Możliwe (ale nie jest gwarantowane), że w innych turniejach również będą tego typu nagrody (do tego lub innego sklepu). Zapraszamy do udziału.

Harmonogram turniejów w roku szkolnym 2021/2022

O ile nie zmieni się na lepsze sytuacja pandemiczna, zachęcamy do startu z domu. W konkursie drużynowym zachęcamy do zdalnej komunikacji członków drużyny i tym samym uważamy korzystanie przez drużynę z więcej niż jednego komputera za działanie zgodne z zasadami fair play.
Internetowe Turnieje Programistyczne są elementem projektu Mistrzostwa w Algorytmice i Programowaniu w ramach Programu Rozwoju Talentów Informatycznych na lata 2019-2029.

Turnieje skierowane są głównie do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, jednak są dostępne dla wszystkich zainteresowanych.

Celem turniejów jest rozwijanie umiejętności programistycznych, umiejętności szybkiej analizy problemów, tworzenia algorytmów i ich szybkiej bezbłędnej implementacji - a więc umiejętności niezbędnych do osiągnięcia sukcesu na Olimpiadzie Informatycznej oraz Mistrzostw Szkół Średnich w Programowaniu Zespołowym 2022.

Istotnym elementem odróżniającym turnieje od Wrocławskich Sparingów Informatycznych jest formuła: turnieje są krótsze, zawierają więcej zadań, wszyscy zawodnicy walczą nad tymi samymi (nieco łatwiejszymi niż na sparingach) zadaniami, a wpływ na wynik ma nie tylko ostateczna liczba rozwiązanych zadań, ale także szybkość, bezbłędność i trudność rozwiązanych zadań.

Miejsce

Turnieje odbywają się zdalnie.

Termin

Turnieje odbywają się w wybrane dni. Zachęcamy do sprawdzania strony na bieżąco.

Organizatorzy

Organizatorem turniejów jest Fundacja Rozwoju Informatyki oraz Uniwersytet Wrocławski.

Fundacja Rozwoju Informatyki   Uniwersytet Wrocławski