Problem description
Archibald jest inspektorem w Izbie Skarbowej i bardzo lubi swoją pracę. Właśnie dowiedział się, że powinien przygotować cykliczny harmonogram kontroli na przyszłość. Harmonogram taki jest ciągiem (f0,f1,f2,…,fN − 1) i organizuje pracę inspektora na przestrzeni ciągów kolejnych N dni.
Archibald każdego dnia przeprowadza pojedynczą kontrolę, w i-tym dniu zajmując się firmą numer f(i mod N). Rozpoczyna więc pracę zerowego dnia, przeprowadzając kontrole w kolejnych podmiotach wedle harmonogramu, w dniu N zaś zaczyna od początku, i tak dalej, wszakże nie wypada pozostawić przedsiębiorstw bez żadnej pomocy. Pod nadzorem Archibalda znajduje się dokładnie 26 firm, identyfikowanych za pomocą kolejnych dużych liter alfabetu angielskiego.
Po rozmowie z przełożonym stało się jasne, że istnieje tylko jeden wymóg Izby wobec harmonogramów – inspektor nie może kontrolować tej samej firmy w dwóch kolejnych dniach. W takim przypadku ułożenie planu przyszłej pracy wyglądało na banalne, Archibald udał się więc na lunch, rozmyślając błogo o swoich udanych audytach z młodości.
Po powrocie do biura czekała go przykra niespodzianka. Przełożony inspektora zapisał już do systemu część cyklicznego harmonogramu dla Archibalda, ustalając niektóre wartości fj. Nici z planów… Trzeba ratować, co się da, pomyślał Archibald – niech chociaż harmonogram ogranicza się do kontroli możliwie niedużej liczby spośród wszystkich firm (Archibald ma słabą pamięć i może się pogubić jeśli będzie musiał pamiętać informacje o wszystkich firmach.). Pomóż mu uzupełnić pozostałe wartości fj, rozszerzając harmonogram do pełnego i spełniającego warunki w taki sposób, by jego kontrole odbywały się w najmniejszej możliwej liczbie różnych przedsiębiorstw. Możliwe, że nie da się uzupełnić harmonogramu tak, by inspektor nigdy nie kontrolował żadnej firmy dwa razy z rzędu (wtedy jednak przynajmniej da się wytknąć przełożonemu błąd).
Napisz program, który: wczyta częściowo wypełniony harmonogram, wyznaczy optymalne jego uzupełnienie i wypisze wynik na standardowe wyjście.
Wejście
W pierwszym (jedynym) wierszu wyjścia znajduje się ciąg wielkich
liter alfabetu angielskiego lub symboli ?
, reprezentujący
częściowy harmonogram kontroli. Litery odpowiadają ustalonym przez
przełożonego celom kontroli (w kolejnych dniach cyklu), natomiast
symbole ?
to wolne wartości, które Archibald musi
uzupełnić.
Wyjście
W pierwszym wierszu wyjścia należy wypisać jedną liczbę całkowitą – minimalną liczbę różnych kontrolowanych firm.
W drugim (ostatnim) wierszu wyjścia należy wypisać ciąg złożony z wielkich liter alfabetu angielskiego, który rozszerza częściowy harmonogram kontroli z wejścia i jednocześnie pozwala Archibaldowi kontrolować najmniejszą możliwą liczbę firm.
Jeśli możliwe jest wiele minimalnych rozszerzeń, wypisz dowolne z nich.
Jeśli poprawne rozszerzenie nie jest możliwe, zamiast tego należy
wypisać jedynie jedno słowo NIE
.
Ograniczenia
Długość ciągu z wejścia (a zarazem liczba dni cyklu) nie przekracza miliona.
Przykład
Wejście | Wyjście | Wyjaśnienie |
|
|
Można poprawnie uzupełnić harmonogram bez kontroli dodatkowych firm. |
Wejście | Wyjście | Wyjaśnienie |
|
|
Nie da się uniknąć występowania
kontroli firmy |